24 Şubat 2015 Salı

Soft dondurma işletmeciliğinde hammaddenin önemi


Sevgili Girişimciler,soft dondurma satışı yapanlar ve satmak isteyenler;

Soft dondurma ve frozen yoğurt işletmeciliği ile ilgili birçok yazım mevcut.Distribütörü olduğumuz İtalyan Gelmatic firması ile beraber dünya trendlerini sizlerle tanıştırmaya devam ediyoruz.
Özellikle son senelerde soft dondurma makinası alıp işletmesinin önünde veya içinde kullanıp başarıya ulaşan birçok girişimci oldu.
İşletmelerinin bulunduğu noktaya göre en uygun makinaları önererek beraber yola çıktığımız müşterilerimiz yeni noktalar belirleyerek kazançlarını arttırmaya devam ediyorlar.

Bugün sizlerle paylaşmak istediğim önemli konu ise makinanızın özelliklerine göre hammadde seçmeniz gerektiği.

Birinci önceliğimiz malzemenin lezzetli olmasıdır.Malzemenin hem pompalı hem de gravity makinalarda çok uyumlu bir şekilde çalışabilmesidir.Malzemenizin yeterli akışkanlıkta olması pompalı bir makinada ,pompadan rahat bir şekilde geçmesini sağlayacak, gravity bir makinada ise puf borularından rahat bir şekilde iç silindire inmesini sağlayacaktır.Bu şekilde makinanızı daha uzun ömürlü ve daha sağlıklı bir şekilde kullanabileceksiniz.Bu nedenle boza kıvamında olan malzemelerden kesinlikle kaçınmalısınız.Kıstasınız süt akışkanlığında olan malzemelerle olmalı.

Özellikle frozen yoğurt malzemelerinde bu özellik hayati önem taşıyor.İçine yoğurt giren bazı malzemeler ertesi gün tankta neredeyse muhallebi kıvamına geliyor.Muhallebi kıvamına gelen malzeme iç silindire inemediği için makinalara kalıcı hasarlar verebiliyor.

Frozen yoğurt ve soft dondurma malzemelerinde başarıya ulaşmış, labaratuarlarına bir çok makina alarak arge'lerine önem veren firmalar mevcut.Aynı zamanda çeşitli premix lerle frozen yoğurt ve soft dondurmanızı çeşitlendirmeniz mümkün.

Sizlere en önemli tavsiyem asla ürün kalitenizi bozmamanız olacaktır.

Makineler ve hammaddeler ile ilgili sorularınız için bizi arayabilirsiniz.


www.dmakina.com
0533 695 44 43


EGE BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ
ONUR MAHALLESİ ZAMBAK SOKAK NO:37/B UĞUR APT. BALÇOVA/İZMİR
+90 533 377 04 42 +90 533 695 44 43 +90 0533 731 07 34
+90 232 999 73 23
info@dmakina.com
MARMARA BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ
PERPA TİCARET MERKEZİ B BLOK KAT:11 NO:1994 OKMEYDANI/İSTANBUL
0532 100 52 43 0 533 695 44 43
0 212 220 62 35
info@dmakina.com
ANTALYA BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ
FENER MAH.1968 SOK. 11/ A LARA/ANTALYA
0 533 377 04 42
info@dmakina.com
ADANA,MERSİN ve GÜNEYDOGU ANADOLU BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ
TOROS MAH.PTT CAD.NO:16 CANDAN APT A BLOK ÇUKUROVA/ADANA
+90 544 262 07 88
+90 322 999 39 38
info@dmakina.com


1 yorum:

 1. Merhaba, Fromate frozen yoğurt ve soft dondurma tozları Türkiye'nin en ileri tesislerinde üretilmektedir. Soft dondurma ve frozen yoğurt tozlarımız uzun süren araştırma geliştirme sürecinden geçip makineleriniz için en akışkan hale gelmiştir. Tüm makine model ve türlerinde en iyi sonuçlar Fromate Dondurma tozları ile alınmıştır. dondurma tozunun akışkanlığı hem servis edeceğiniz ürün hem de makinenizin ömrü açısından çok önemlidir. Akışkan yapıya sahip olmayan ham maddeler makinenizi iyi besleyemez ve buzlanma, ürün tadında bozulma ve makinenizin soğutma kısmında arızalara sebep olabilir. tam da para kazanacağınız 4-5 aylık yaz sezonunun ortasına makinenizde oluşabilecek bir arıza hem maddi olarak sizi sıkıntıya sokar hem de makinenizin 2-3 hafta kapalı şekilde kalmasına sebep olur. Çoğu makine üreticisinin tercih ettiği ve önerdiği Fromate Soft Dondurma ve Frozen Yoğurt Tozları için www.fromagida.com'u ziyaret edebilirsiniz.

  Ham madde aldığınız firmalardan mutlaka üretim tesislerinin resim veya videosunu görmek istediğinizi belirtiniz. Fromate markalı ürünlerimizin üretim tesisi videosu aşağıdadır.

  Üretim tesisimiz;
  https://www.youtube.com/watch?v=hz4gAkiO8RQ

  YouTube kanalımıza abone olup, ürünler ve makinelerle ilgili videolarımızı takip edebilirsiniz.

  Bol kazançlar ve hayırlı işler dileriz.

  www.fromagida.com

  YanıtlaSil